Imprezy plenerowe organizowane są - jak sama nazwa wskazuje - w plenerze, pod gołym niebem. Zazwyczaj, jeżeli jest to na przykład koncert, rozkładana jest dla artystów zadaszona estrada, natomiast publiczność bawi się pod gwiazdami. Imprezy plenerowe mają to do siebie, że całe zaplecze gastronomiczne, czyli budki z piwem, tudzież jedzeniem, znajdują się pod namiotami, które trzeba w odpowiedni sposób ogrzać.
Tu z pomocą przychodzą promienniki gazowe. Są to niewielkich rozmiarów, przenośne urządzenia grzewcze, które sprawdzą się świetnie w celu ogrzania namiotów na imprezach plenerowych. Podłączane są one bezpośrednio do butli z gazem propan-butan i stawiane w miejscach, gdzie przebywają duże ilości osób. Ich dużą zaletą jest natychmiastowe oddawanie ciepła ludziom, przedmiotom i powierzchniom (ogólnie ciałom stałym) poprzez emisję promieniowania podczerwonego. Powietrze ogrzewane jest wtórnie przez ciepło oddawane z ciał stałych.
Ogólnie na promiennikach gazowych można polegać jak na Zawiszy. Zapewnią one w szybkim czasie ten sam komfort cieplny, na jaki inny system grzewczy potrzebowałby znacznej liczby godzin. A ponieważ namioty należą do konstrukcji, w których górnych partiach ciepło jest raczej niepotrzebne (nie przebywają tam ludzie), promienniki gazowe ze swoją właściwością ogrzewania w pierwszej kolejności ciał stałych sprawdzą się idealnie w celu ich ogrzania.
Zaoszczędzimy tym sposobem na energii elektrycznej, która nie należy do tanich, a także na paliwie energetycznym typu węgiel czy olej opałowy. Ponadto będziemy mogli dogrzać jedynie strefy, w których faktycznie ciepło będzie niezbędne, i to jedynie w tym czasie, w którym będziemy chcieli. Przy promiennikach gazowych będzie to prostsze niż przy jakichkolwiek innych urządzeniach grzewczych. Regulacja przepływu gazu jest bowiem banalna, a odbywa się za pomocą specjalnych pokręteł będących elementami budowy każdego promiennika.